Na obratisku Sídliska KVP minulý týždeň pribudla nová transformátorová stanica, ktorá tvorí dôležitú súčasť pripravovanej nabíjacej infraštruktúry pre elektrobusy. Začiatkom júna bude nasledovať realizácia nabíjacej stopy pre pantografové nabíjanie elektrických autobusov.
Práce sú súčasťou projektu „Verejná osobná doprava s nulovými emisiami v meste Košice, I. etapa“ v objeme takmer 14 miliónov eur. Projekt financovaný z fondov EÚ v rámci Programu Slovensko okrem iného prinesie nové moderné elektrobusy v uliciach Košíc, nabíjaciu infraštruktúru na Sídlisku KVP a v depe na Trolejbusovej ulici, pohodlnejšie, tichšie a ekologickejšie cestovanie.